PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

TJ Sokol Padochov – Sokolovna č.4

Vraťme se však k datu 12. července 1931. To je ten den, kdy byla slavnostně otevřena budova Sokolovny. Slavnosti se zúčastnilo 6 okrsků. Župa Jana Máchala zorganizovala zájezdy z celého kraje na veřejné cvičení a též s prohlídkou dolů. Velká ukázka nadšení vyzařovala ze cvičení místních žáků pod vedením Richarda Janderky a Jana Vespalce, žákyně vedla Herma Němcová. Cvičení se zúčastnil též dorost, muži a ženy v krojích. Veřejnému cvičení bylo přítomno mnoho diváků nejen místních, ale i z celého okolí. Členové naší jednoty byli právem hrdí na dílo, které dokázali zbudovat.

  

 

Slavnostnímu otevření předcházel průvod od Františky na sokolovnu, kterého se zúčastnily stovky lidí a cvičenců.

 

Po slavnostním nástupu a proslovu starosty TJ Sokol Padochov, byla vztyčena sokolská vlajka a začalo celo odpolední cvičení všech složek.

  

Tak jak jsem se zmínil v prvním díle o Slavnostním otevření, od kterého 12. července 2021 uplyne 90 let. Tato budova je nedílnou historií naší obce spojenou s mnoha událostmi jak kulturními, společenskými a sportovními. Je naší povinností tuto tradici udržovat a vážit si tohoto odkazu našich dědů a otců, kteří toto „DÍLO“ zbudovali. Bylo mi ctí po mnoho let být členem TJ Sokol Padochov a být jedním ze starostů této organizace.

Sestavil M. Růža - duben 2021

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME