PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Nejčtěnější

Dalším z předválečných starostů TJ Sokol Padochov je Hynek Brázda.

Je to vlastně čtvrtý v řadě starostů zvolených po vzniku TJ Sokol Padochov a to proto, že starostové se v té době volili pouze na 1 rok.

Jak mnozí čtenáři postřehli psal jsem v časopisu Okno o předválečných starostech naší TJ. Chyběli mě a chybí údaje o vůbec prvním starostovi Josefu Suchém, který byl zvolen na 1 rok, jak to bývalo zvykem, v roce 1919 v roce založení TJ. Bohužel se nenašel již žádný pamětník, který by doplnil nějaké údaje. Toto je jeho pravděpodobná fotografie z r. 1920.

Již v minulých článcích jsem Vám představil několik předválečných starostů naší jednoty. Dnes bych chtěl v krátkosti představit dalšího. Proč v krátkosti? Protože tento člověk již nežije a stará předválečná kronika se záhadně ztratila při stěhování archívů v procesu slučování s Oslavany, kdy v té době „spadala“ Sokolovna pod zprávu MNV.

Tags:

Vážený čtenáři, dnes Vám představím jednoho z nejlepších gymnastů naší TJ, cvičitele a dobrého člověka, kterého jsem znal prakticky až ke konci jeho života a stále jsem ve styku s jeho dcerou Ludmilou a její rodinou. Možná jste vy starší poznali, je to Antonín Pimpara.

Strana 1 z 2

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME