PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Florbal 1 a 2 kolo play - off

V neděli 8. května jsme odehráli první kolo play-off AFL. Naším soupeřem byl vítěz zápasu HB Brno (12. tým naší „A“ ligy) vs. Tupouni Lelekovice (4. tým „F“ ligy). Vítězem se stal právě tým z Lelekovic, malou výhodou bylo pro nás, že tento tým známe už z loňska. Na toto kolo jsme přijeli v sestavě – golman: Tomáš Priehoda, obrana – Adam L., Adam D., Votava O. a Bis L. a tři útočné dvojice Čermák M. – Galda J., Stromecký R. – Fojta J. a Gross K. – Holoubek R. Tři zmíněné (Bis, Holoubek, Gross) jsme si vypůjčili z Jagertýmu z Ivančic, museli jsme tak učinit kvůli absenci hráčů základní sestavy – Schwarz K., Hrbek L a Jelínek J. A teď už k samotným zápasům. 1. kolo se hraje na 2 vítězné zápasy.

V prvním zápase jsme pár minut po začátku museli jít do 3. Oslabení nám však vyšlo výtečně, po skončení našeho oslabení jsme vedli 3:0 (2x Fojta, 1x Stromecký). Bohužel následovalo další power-play pro soupeře, které už využil a snížil na 1:3. Další podstatná věc byl průchod Adama D. do sam. nájezdu, avšak byl faulován, následovalo vyloučení a trestné střílení, bohužel jsme ani přesilovku ani nájezd neproměnili. Tak se bohužel stalo i na straně druhé, ale nájezd taky neproměnili, díky výbornému zákroku Priehody T. Do konce první půlky jsme přidali ještě 2 góly (Holoubek, Čermák) a díky jen dobře hrající obraně soupeř přidal už jen jeden. Stav po 15 minutách byl tedy 5:2. Věděli jsme, že je vše v našich rukách, ale zbývalo ještě dalších 15 minut. Druhá půlka byla hra na horu a dolů, přidali jsme ještě 2 góly – Adam D. Bis L., soupeř se snažil stav dorovnat, ale to se mu nepovedlo a výhru jsme udrželi. Konečný stav 7:5, znamenal pro nás výhru a stav 1:0 na zápasy.

Druhý zápas jsme odehráli asi po 15-minutové pauze po 1.zápase, věděli, že kdybychom prohráli, museli bychom hrát ještě 3.zápas a to se nikomu z nás už nechtělo. Úvod tohoto zápasu se nám už tak nepovedl v porovnání s prvním. Šance byly na obou stranách, ale soupeř je dvakrát dokázal proměnit, my nikoliv. Takže stav po odehraných 15 minutách nebyl pro nás ideální – 0:2. Naštěstí jsme po začátku druhé půle zatlačili Lelekovice a nedávali jim prostor hrát, z našeho tlaku se zrodila šance, kterou jsme proměnili 1:2 (Votava O.), druhé půle byla více v naší režii, ale šance jsme neproměnovali. Asi 5 minut před koncem se nám podařilo vyrovnat – 2:2 (Adam D.), tento stav byl i konečný, následovaly nájezdy, nájezd proměnili Galda J. a Bis L. Výhra v nájezdech 3:2 pro nás znamenala stav 2:0 a hlavně také postup do 2. kola play-off.

2. kolo jsme odehráli již v sobotu 14. května a to ve 14 a v 17 hodin. Soupeřem nám byl tým TPP (Téměř poloprofesionálové) – 4. tým B ligy. Tento tým jsme potkali již v loňské sezóně v D lize ( 2 – zápasy, prohra 2:4 a 1:4). 2. kolo se hraje stejně jako první na 2 vítězné zápasy. Soupiska týmu byla následující: golman – Priehoda T., obrana – Adam L, Adam D., Votava O., a Hrbek L., a opět tři útočné dvojice: Čermák M. – Jelínek J., Galda J. – Schwarz K. a poslední dvojice Fojta J. – Stromecký R.

V prvním zápase jsme po chvíli prohrávali 0:1. Ovšem tento stav nevydržel dlouho, dokázali srovnat – 1:1 (Čermák M.). Druhou půli jsme byli viditelně lepším, většinu času jsme měli míček na florbalech. Přidali jsme další 2 góly – 3:1 (2x Galda). Soupeř bohužel snížil na rozdíl jediné branky - 2:3. Po úniku hráče jsme mohli slavit 4:2 (Schwarz K.). Zápas už jsme dohráli a nedostali žádný gól – dobrá hra obrany a opět velmi dobrý výkon golmana. Po zápase následovala dlouhá pauza 3 hodiny, ale mohli jsme být více v klidu díky stavu 1:0 na zápasy.

Druhý zápas jsme očekávali opravdu ještě těžší zápas než v prvním případě, ale díky výborně hrajícímu týmu v první půlce jsme postupně nasázeli TPP 5 gólů (2x Stromecký R., 1x Čermák M., Schwarz K. a Galda J.) a dostali pouze jeden. Pochvala pro celý tým, od golmana přes obránce až po útočníky. Druhou půlu jsme začali trošku bezhlavě a soupeř snížil na rozdíl dvou branek – 3:5. Následoval individuální průnik a bylo to zase 6:3 (Fojta J.), bohužel ihned po buly soupeř reagoval brankou – 4:6. Po nesmyslném faulu na Karla Schwarze, jsme si mohli zahrát přesilovku, kterou jsme proměnili – 7:4 (Hrbek L.). To už zbývalo jen půl minuty do konce zápasu. Konečný stav 7:4, 2:0 na zápasy a postup do osmifinále play-off AFL (nejlepších 16 týmů z celkových 64 týmů).

V sobotu odehrajeme osmifinále s týmem Flamingos Brno.